عروسی، کابوس یا رویا


عروسی، کابوس یا رویا

از بچگی تا نوجوانی و از نوجوانی تا بزرگسالی، یک رویا همیشه با ماست. رویای ازدواج و عروسی. از زمانی که در کودکی هایتان لباس عروس به تن میکردید یا پشت فرمان ماشین عروس خود را تصور میکردید و یا در جشن های عروسی، عروس خانم را با حسرت و کمی حسادت نگاه میکردید سال ها گذشته است. امروز واقعا نوبت شماست. شما عروس شده اید. مبارک است!
دیگر خواب و رویا نیست. شما با جهانی واقعی روبرویید. باید بزنید، برقصید و خوش باشید. بله باید خوش باشید. به معنای واقعی کلمه خوش باشید. با دوستانتان، پدر و مادرتان و بردران و خواهرهایتان. اگر هم نم اشکی بر گوشه چشمانتان بنشیند این اشک، اشک شوق یا اشک جدایی از خانواده باشد. قرار نیست شما نگران برگزاری جشنتان باشید . زیبایی های یک جشن عروسی با شکوه و لذت هایش برای شماست. نگرانی ها و غصه هایش را به شخص دیگری بسپارید. اگر قرار باشد جشن عروسی را با استرس و دلشوره به پایان ببرید رویاهای کودکیتان را خراب کرده اید. پس بگذارید این رویا، رویا بماند.
چرا شما باید دلشوره هماهنگی با آتلیه عکاسی را داشته باشید؟ چرا شما درگیر مسایلی مثل اجاره باغ عروسی باشید؟ باور کنید وظیفه یک عروس خانم زیبا و یک تازه داماد برازنده دنبال تالار عروسی یا سالن عروسی گشتن نیست. این کارها را به اهلش واگذارید و با خیال راحت به آرایشگاه بروید. به فکر دیزاین خانه و جهیزیه تان باشید. به فکر زیبایی های دوخت لباس عروس باشید. به این فکر کنید که بعد از آرایش عروس زیباترین دختر جهان خواهید شد و در کنار برازنده ترین داماد دنیا قدم خواهید زد. به این فکر کنید که میهمانان شما در مراسم عروسی شما به معنای واقعی کلمه لذت خواهند برد. به اینکه مجلس عروسی شما خاطره انگیز خواهد بود و بعد ها میتوانید با خوشحالی فیلم ها و عکس های آن را به کودکانتان نشان دهید.
اصلا موسسات تشریفات مجالس برای همین ایجاد شده اند. برای اینکه خدمات مجالس را بر عهده بگیرند و نگرانی ها را کم کنند. به فکر شوری و ترشی غذا باشند، مزون لباس عروس به شما معرفی کنند، دنبال گل زدن ماشین باشند، گروه موسیقی هماهنگ کنند، از لباس نامزدی تا لباس عروسی را عهده دار باشند و خلاصه اینکه غصه بخورند تا شما غصه نخورید. و البته که بابت این زحماتشان دستمزدی هم دارند. اما مطمئن باشید هر میزان دستمزدی که دریافت کنند میزان آن با میزان شادی شما در بزرگترین رویداد عمر شما برابری نمیکند.
از بزرگسالی تا میانسالی و از میانسالی تا سالمندی یک خاطره همیشه با ماست. خاطره ازدواج و عروسی!